This Website and the Sub Sites attached to it use cookies. For details please click here. By continuing to use this Website or any Sub Sites, you are consenting to the use of these cookies. You can switch off cookies at any time using your browser settings but if you do, this may affect your user experience.
Progress
Please wait...
banner_image

DIVISION SIX

2016 CHILWELL Balderton II

2015 SANDIACRE TOWN  Keyworth

2014 SHIPLEY HALL  Notts & Arnold Amateur III

2013 STAINSBY HALL  Nottingham Badshahs II

2012 SUTTON BONINGTON  Rainbow

2011 PAKISTAN  Notts & Arnold II

2010 NUTHALL  Risley

2009 WISETON  Kegworth Town

2008 PLUMTREE II  Collingham II

2007 WEST BRIDGFORDIANS  Bingham

2006 EAST BRIDGFORD  Wollaton II

2005 ROLLS-ROYCE  Clifton Village II

2004 GEDLING & SHERWOOD  PCCC II

2003 CLIFTON VILLAGE  Gedling & Sherwood

2002 LENTON  Siemens

2001 ATTENBOROUGH  Siemens

2000 GOTHAM VILLAGE  Sherwood Casuals

1999 NEWARK  Madni

1998 LAMBLEY  Carlton

1997 CLIFTON VILLAGE  Pakistan

1996 THORESBY COLLIERY   Bevercotes

1995 MAPPERLEY/GEDLING  Wollaton

 

DIVISION FOUR

2016 GEDLING COLLERY Oxton

2015 ELLERSLIE  Wollaton II

2014 WILSON'S  Chilwell

2013 NOTTS & ARNOLD II  Calverton

2012 PAKISTAN  Risley

2011 NEWARK R&M  Claypole

2010 KIMBERLEY  West Bridgfordians

2009 WOLLATON  Bestwood Village

2008 JINNAH  Gedling Colliery II

2007 GEDLING & SHERWOOD  Thurgarton

2006 LARWOOD & VOCE  Plumtree

2005 OXTON  Gotham Village

2004 LENTON  Magpies

2003 MAGPIE  N.S.K.Newark

2002 EAST DRAYTON  Claypole

2001 SOUTHWELL  Madni

2000 KIMBERLEY Lenton Liberal

1999 THORESBY COLLIERY  Pakistan

1998 MAPPERLEY/GEDLING  Bevercotes

1997 BOSTON  Sutton-On-Trent

1996 RADCLIFFE-ON-TRENT II   Gedling Village

1995 EAST BRIDGFORD  Grantham

1994 MAPPERLEY  Papplewick & Linby

1993 SLEAFORD  South Muskham & Little Carlton

1992 ROPSLEY  Welby

1991 RADCLIFFE-ON-TRENT  Ancaster

1990 OXTON   Gunthorpe

1989 ARNOLD  Stoke Bardolph

1988 CAUNTON  Claytons

YEAR CHAMPIONS Runners-Up

DIVISION ONE

2016 PAKISTAN Caythorpe

2015 MADNI  Pakistan

2014 PLUMTREE  Madni

2013 PLUMTREE  Madni

2012 PLUMTREE  Balderton

2011 GEDLING COLLIERY  Madni

2010 SLEAFORD  Madni

2009 BALDERTON  Radcliffe-On-Trent

2008 BRACEBRIDGE HEATH  Balderton

2007 SLEAFORD  PCCC

2006 PCCC  Balderton

2005 SLEAFORD  Bracebridge Heath

2004 SLEAFORD  Bracebridge Heath

2003 BRACEBRIDGE HEATH  Sleaford

2002 BALDERTON  Sleaford

2001 BOTTESFORD  Bracebridge Heath

2000 ORSTON Sleaford

1999 BOTTESFORD  Sleaford

1998 BALDERTON  Worthington/Simpson

1997 SLEAFORD  Caythorpe (Lincs)

1996 CLAYTONS  Radcliffe-On-Trent

1995 BALDERTON  North Hykeham

1994 BALDERTON  Worthington/Simpson

1993 WORTHINGTON/SIMPSON  North Wheatley

1992 SUTTON-ON-TRENT  Balderton

1991 WORTHINGTON/SIMPSON  North Hykeham

1990 WORTHINGTON/SIMPSON  North Wheatley

1989 BALDERTON  Hartsholme

1988 NORTH WHEATLEY  Sutton-On-Trent

1987 NORTH WHEATLEY  Orston

1986 ORSTON  Fiskerton

1985 NORTH WHEATLEY  Empingham

1984 ORSTON  Empingham

1983 BINGHAM  Empingham

1982 BINGHAM  Empingham

1981 BINGHAM  Empingham

1980 ORSTON  Bingham

1979 BINGHAM  Farndon

1978 FARNDON  Empingham

1977 EMPINGHAM  Woolsthorpe/Belvoir

1976 EAST BRIDGFORD  Hartsholme

1975 FARNDON

1974 ANCASTER  Woolsthorpe/Belvoir

1973 FARNDON  Gunthorpe

DIVISION SEVEN

2016 GEDLING & SHERWOOD Sawley & Long Eaton Park

2015 HEANOR TOWN  Basford Mill

2014 WELLOW EXILES  Chilwell II

2013 HOVERINGHAM  Keyworth

2012 BEESTON & TOTON SYCAMORE  Nottingham Badshahs II

 

DIVISION THREE

2016 COLSTON BASSETT Ellerslie

2015 CHILWELL  Rainbow

2014 CALVERTON  Clumber Park

2013 PAKISTAN  Forest Green Youth

2012 WEST BRIDGFORDIANS  Claypole

2011 KIMBERLEY  Caythorpe

2010 BESTWOOD VILLAGE  Radcliffe-On-Trent

2009 LONG EATON  Thurgarton

2008 NOTTS UNITY CASUALS  Clifton Village

2007 PLUMTREE  East Drayton

2006 CAYTHORPE  Thoresby Colliery

2005 LENTON  Ellerslie

2004 PAPPLEWICK & LINBY  Retford

2003 MADNI  Calverton

2002 PCCC  Southwell

2001 THORESBY COLLIERY  Collingham

2000 PAKISTAN Farndon

1999 BEVERCOTES  Mapperley/Gedling

1998 ARNOLD II  Bracebridge Heath

1997 GEDLING VILLAGE  South Muskham & Little Carlton

1996 HARTSHOLME   East Bridgford

1995 WOOLSTHORPE  Mapperley/Gedling

1994 SLEAFORD  Stoke Bardolph

1993 ROPSLEY  Welby

1992 CLAYTONS  Radcliffe-On-Trent

1991 WOOLSTHORPE  Caunton

1990 STOKE BARDOLPH   Arnold

1989 R.H.P. NEWARK  Lincoln Lindum

1988 NORTH HYKEHAM  Winthorpe

1987 CLAYPOLE  Barkston & Syston

1986 RUSTONS  Caythorpe (Lincs)

1985 LINDUM RAMBLERS  Belton Park

1984 BOOTHBY PAGNELL  Barkston & Syston

DIVISION TWO

2016 PAKISTAN KASHMIR Chilwell

2015 FOREST GREEN YOUTH  Balderton

2014 PAKISTAN  Wollaton

2013 CAYTHORPE  Thurgarton

2012 NOTTS & ARNOLD  PCCC

2011 THORESBY COLLIERY  Notts Unity Casuals

2010 CLIFTON VILLAGE  Southwell

2009 COLLINGHAM  PCCC

2008 LENTON  Plumtree

2007 KIMBERLEY  Caythorpe

2006 RETFORD  Gedling Colliery

2005 PAPPLEWICK & LINBY  Southwell

2004 CALVERTON  Madni

2003 PCCC  Kimberley

2002 COLLINGHAM  Boston

2001 ARNOLD  Pakistan

2000 BRACEBRIDGE HEATH Mapperley/Gedling

1999 WINTHORPE  Gedling Village

1998 FISKERTON  South Muskham & Little Carlton

1997 BOTTESFORD  Hartsholme

1996 CAYTHORPE (Lincs)   Stoke Bardolph

1995 RADCLIFFE-ON-TRENT  Sleaford

1994 CLAYTONS  Lincoln Lindum

1993 FARNDON  Lincoln Lindum

1992 ARNOLD  Fiskerton

1991 BOTTESFORD  R.H.P.Newark

1990 CAYTHORPE (Lincs)   Winthorpe

1989 NORTH HYKEHAM  Farndon

1988 BALDERTON  Claypole

1987 HARTSHOLME  Caythorpe (Lincs)

1986 WORTHINGTON/SIMPSON  East Bridgford

1985 BRITISH SUGAR  Sutton-On-Trent

1984 HARTSHOLME  Bottesford

1983 WINTHORPE  British Sugar

1982 BOTTESFORD  Bracebridge

1981 WORTHINGTON/SIMPSON  Hykeham

1980 FISKERTON  Gunthorpe

1979 NORTH WHEATLEY  Balderton

1978 SUTTON-ON-TRENT  Fiskerton

DIVISION FIVE

2016 THRUMPTON Sandiacre Town

2015 BURTON JOYCE  Beeston & Toton Sycamore

2014 LOWDHAM  Gedling Colliery II

2013 RAINBOW  Lambley

2012 NOTTS & ARNOLD II  Kegworth Town

2011 RISLEY  Colston Bassett

2010 FASTLANE CABS  Southwell II

2009 CLAYPOLE  West Bridgfordians

2008 FARNDON  Clumber Park

2007 GEDLING COLLIERY  Wollaton II

2006 SHERWOOD CASUALS  PCCC II

2005 GEDLING & SHERWOOD  Plumtree

2004 CLIFTON VILLAGE  Gladstone

2003 OXTON  Ancaster

2002 RETFORD  Calverton

2001 GEDLING COLLIERY  Claypole

2000 SOUTHWELL  Madni

1999 KIMBERLEY  Lenton Liberal

1998 PAKISTAN  Clifton Village

1997 MAPPERLEY/GEDLING  Thoresby Colliery

1996 RUSTONS   Boston

1995 RADCLIFFE-ON-TRENT II  Caythorpe (Lincs)

1994 GRANTHAM  Rampton